19 marca 2020

Zapraszamy na cykl webinarów Zdrowy umysł

Zdjęcie główne

Weź udział w cyklu webinarów Zdrowy umysł. Dowiedz się, jak radzić sobie ze swoimi emocjami i stresem. Poznaj skuteczne narzędzia pomagające w zachowaniu higieny zdrowia psychicznego. Poczuj się lżej - my podpowiemy ci, jak to osiągnąć. 

 

Zdrowy Umysł to cykl webinarów poświęconych różnym formom dbania o swoje zdrowie psychiczne. W ramach trzech spotkań opowiemy ci o prostych technikach dbania o siebie i swoje samopoczucie – nie tylko w trudnych czasach, lecz także na co dzień, w domu lub w pracy. Wspólnie przećwiczymy poruszone zagadnienia, stworzymy również przestrzeń do dyskusji, byś miał/-a możliwość zabrania głosu i podzielenia się swoim doświadczeniem. Każde ze spotkań poruszy jedno zagadnienie związane z higieną twojego zdrowia psychicznego.

 

Korzyści: 

  • Lepiej zrozumiesz siebie, a może nawet innych otaczających Cię ludzi. :)
  • Zrozumienie siebie jest pierwszym krokiem do zmiany – zaczniesz zatem lepiej radzić sobie z własnymi emocjami i stresem. 
  • Otrzymasz zestaw prostych narzędzi, których stosowanie pomoże Ci inaczej spojrzeć na świat i pozwoli na przeżycie chwili ulgi.
  • Zwiększysz motywację do dbania o siebie i zdrowie Twojego umysłu.

 

Startujemy w środę 25 marca o 9:00.

 

Zapisz się na pierwszą część, klikając TUTAJ. 

 

Biorąc udział w pierwszej części cyklu, będziesz miał pierwszeństwo zapisu na pozostałe. Ze względu na interaktywność webinaru limit miejsc ograniczamy do 25 osób.

 

Webinary poprowadzi Michał Śmiałowski, psycholog i psychoterapeuta, trener MindLab.

 

Cześć, nazywam się Michał Śmiałowski i jestem - z racji wykonywanego zawodu i doświadczenia :) - psychoterapeutą, psychologiem i trenerem. Od 15 lat towarzyszę ludziom w rozwoju i przezwyciężaniu wewnętrznych ograniczeń. W tym czasie miałem możliwość nabywania doświadczenia i uczenia się, pracując zarówno w służbie zdrowia, placówkach i ośrodkach pomocy, jak i działając na rzecz biznesu. W swojej pracy stawiam na budowanie autentycznego kontaktu opartego na szczerości i dążeniu do poznania prawdy. Prywatnie jestem zakochany w swojej rodzinie, którą zarażam pasją do gier planszowych.

 

Poniżej opis każdej części cyklu: 

 

Dzień I – Czym jest stres? (25.03.2020, 1,5 godziny) 

 

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone tematyce stresu; odpowiemy na pytanie, czym tak naprawdę jest stres, i jaką funkcję pełni w naszym życiu. Pokażemy, że stres choć na co dzień wydaje się być wcielonym złem, to ma też swoje jasne, pozytywne oblicze. Opowiemy o złym stresie, którym warto się zająć, i o sposobach zaopiekowania się sobą, tak by przeciwdziałać negatywnym skutkom stresu. 


Dzień II – ABCD emocji (1.04.2020, 1,5 godziny)

 

Kolejna środa to szansa na spotkanie w temacie emocji i zachowań, z których (będąc ich autorami), niekoniecznie czujemy satysfakcję, a czasami wręcz na wspomnienie swojego zachowania odczuwamy wstyd. W ramach tego webinaru zapoznamy was z prostym narzędziem, jakim jest ABCD emocji – dzięki niemu lepiej zrozumiemy swoje zachowania i emocje. Jednak co najważniejsze dowiemy się, jak nasz sposób myślenia wpływa na kształtowanie się naszych zachowań. 


Dzień III – W poszukiwaniu rozwiązań (8.04.2020, 1,5 godziny)

 

Na ostatnim spotkaniu poświęcimy czas na myślenie o tym, jak realnie możesz osiągnąć oczekiwany rezultat, lub po prostu stan umysłu, którego poszukujesz. Zaprezentujemy, jak odwrócić uwagę od samego problemu i skupić się na jego rozwiązaniu. Pokażemy, jak pielęgnować w sobie umiejętność skupiania się na tym, co możliwe i jest w obszarze naszego wpływu. Nauczymy się, jak godzić się z tym, co jest poza naszym wpływem. Cytując Fritza Perlsa:

 

Ludzie cierpią z powodu skupiania uwagi na przeszłości lub przyszłości – czyli na tym, czego już nie ma, lub na tym, czego jeszcze nie ma.

 

Zapisz się na pierwszą część, klikając TUTAJ. 

Powiązane tematycznie


Zarządzanie sobą w czasie

Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się jakimi kryteriami powinni kierować się podczas wykonywania zadań. Pomoże im w tym gra szkoleniowa Twój...

Radzenie sobie ze stresem

Uczestnicy poznają metodę racjonalnej terapii zachowań. Zajmą się m.in. takimi zagadnieniami jak biologiczne i psychologiczne mechanizmy powstawania stresu...

Planowanie i organizacja czasu pracy

W czasie tego szkolenia uczestnicy będą pracować nad swoją efektywnością w kontekście przydzielonych im wcześniej zadań. W ramach rozgrywki Wyścigu z...