Cyber Shield

 

Uchroń swoje dane przed konkurencją i hakerskimi wolnymi strzelcami. Cyber Shield to gra o balansowaniu pomiędzy wysokością dochodów a potencjalnymi konsekwencjami zaniedbań w dziedzinie cybersecurity.

Cyber Shield daje graczom szansę poprowadzić nowoczesne przedsiębiorstwa. Każde z nich zajmuje się masową obsługą danych klientów i zleceniodawców. Z tego względu Cyber Shield szczególną uwagą poświęca bezpieczeństwie danych, na które czyha konkurencja i hakerscy wolni strzelcy. Uczestnicy szkolenia muszą balansować pomiędzy wysokością dochodów a potencjalnymi konsekwencjami zaniedbań w dziedzinie cybersecurity.

Nie będzie to łatwe! Gracze muszą decydować o zagospodarowaniu czasu pracy swoich pracowników w poszczególnych działaniach. Trzeba będzie dowiadywać się i przygotowywać z wyprzedzeniem na możliwe ataki i naruszenia. Przy tym cały czas należy pamiętać, że wygrywa ten kto zarobi najwięcej – każda tura rozgrywki to decyzja, ile wysiłku poświęcić na bezpieczeństwo, i jakim kosztem się to odbędzie. Czy ta konsultacja ze specjalistą od infrastruktury bezpieczeństwa może jeszcze poczekać? Czy na pewno muszę raportować ten incydent? Czy koszta szkoleń dla pracowników na pewno się zwrócą? To są realne dylematy, z którymi zmierzą się uczestnicy szkolenia z grą Cyber Shield. 

Cyber Shield oparte jest na prawdziwych case’ach zaczerpniętych z doświadczenia organizacji. Wydarzenia przedstawione w rozgrywce mogą dotyczyć każdej firmy, która posiada wrażliwą infrastrukturę. Skonsultowaliśmy grę o cyberbezpieczeństwie ze specjalistami od cybersecurity – dzięki temu w trakcie rozgrywki gracze napotykają zagrożenia, które mogą przydarzyć się w prawdziwym życiu. Czy kurier rzeczywiście powinien wchodzić do serwerowni? Czy pożyczenie badge koledze niesie ze sobą realne ryzyko? Czy pendrive otrzymany na konferencji może zaszkodzić mojemu miejscu pracy?

W trakcie rozgrywki gracze na bieżąco zanurzają się w nomenklaturze cyberbezpieczeństwa, oswajają się z metodami działania atakujących, ale też przyswajają sobie podstawowe działania z zakresu zapobiegania i bezpieczeństwa. Dzięki rozgrywce w Cyber Shield uczestnicy szkolenia lepiej zrozumieją pracę działów bezpieczeństwa, i zrozumieją sens własnych dobrych praktyk z tego zakresu.

Efekty z gry:

 • gra przybliża nomenklaturę z dziedziny cyberbezpieczeństwa,
 • gra pokazuje uczestnikom rzeczywiste cyberzagrożenia,
 • gra wyczula na przygotowanie się z wyprzedzeniem na ataki i naruszenia,
 • gra pokazuje potencjalnie niebezpieczne zachowania naruszające cyberbezpieczeństwo,
 • gra pokazuje wagę infrastruktury i świadomości użytkowników w dbaniu o bezpieczeństwo.

Cyber Shield zostało stworzone przy udziale specjalistów z firmy Securing

Tematyka

 • cybersecurity
 • obsługa danych
 • bezpieczeństwo w sieci
 • infrastruktura bezpieczeństwa

Zainteresowała Cię gra szkoleniowa?

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą, by porozmawiać o szczegółach. Dodatkowo otrzymasz dostęp do webinaru „Jak projektujemy nasze gry szkoleniowe”.

  Czas rozgrywki
  2,5h (bez omówienia)
  Liczba graczy
  4-12 osób (zalecane)
  Gra może być prowadzona dla kilku grup jednocześnie.
  Slide
  Slide
  Slide
  Slide
  previous arrow
  next arrow
  ZOBACZ TAKŻE
  CYKL SZKOLEŃ

  Akademia Handlowca

  Akademię Handlowca stworzyliśmy z myślą o osobach, które na co dzień profesjonalnie zajmują się sprzedażą B2B. Akademia Handlowca to…

  5
  SZKOLENIE

  Zarządzanie portfelem klientów

  Uczestnicy rozpoczną szkolenie od konfrontacji i ujednolicenia ich celów jako handlowców z celami ich organizacji. Pomoże im w tym gra…

  5
  GRA

  Kontrahenci

  Jak prowadzić sprzedaż do klienta biznesowego? Grając w Kontrahentów, uczestnicy przekonają się, które praktyki w sprzedaży B2B przynoszą…

  5